Okno drewniane

Prestiżowe okno dla zwolenników natury...

Okno z drewna...wytwarzane  z ekologicznego, naturalnego materiału jakim jest drewno. Każdy z nas stara się posiadać w swoim domu jak najwięcej produktów wykonanych z naturalnych, przyjaznych człowiekowi surowców. Takim surowcem jest z całą pewnością drewno, z którego wykonane przez nas okna są wyjątkowo eleganckie tworząc specyficzną atmosferę i zdrowy klimat w naszym domu. 

Okna drewniane produkujemy z klejonego drewna  sosnowego i meranti. Proces produkcji rozpoczyna się od specjalistycznego przygotowania drewna, z którego jest wykonane okno. Stosowana kantówka jest specjalnie selekcjonowana – wybiera się najlepsze drewno, bez sęków, sinizny, przebarwień.   Następnie drewno poddawane jest procesowi suszenia (do poziomu 12-13% w zależności od gatunku drewna).

Po takim przygotowaniu ramiaki klejone są warstwowo, a poszczególne warstwy układane są w taki sposób, żeby naprężenia wewnętrzne powstające w drewnie znosiły się wzajemnie pomiędzy warstwami, dzięki temu profil pozostanie prosty. Jest to obecnie najlepszy sposób na wyeliminowanie wady drewna, jaką jest paczenie się pod wpływem zmiennych warunków wilgotnościowych. Po sklejeniu ma ono lepsze parametry techniczne od drewna litego o takim samym przekroju.

Okna drewniane malowane są w specjalnie przygotowanej do tego celu komorze lakierniczej, w której gotowe ramy okienne pokryte zostają warstwami preparatów antygrzybicznych, podkładem i trójwarstwowym lakierem nawierzchniowym. Stosowane całkowicie ekologiczne najwyższej klasy farby marki GORI zapewniają długoletnią żywotność powłoki lakierniczej nawet w skrajnych warunkach atmosferycznych.

Jesteśmy ambitną firmą i nie boimy się stawiać czoła najbardziej wyrafinowanym projektom, a przykładem tego jest fakt, że produkujemy również repliki okien retro do obiektów zabytkowych. Charakteryzują się pełną funkcjonalnością jak każde nasze okno, a dodatkowo wyposażane są w rzeźbione głowice, stopki, kolumienki i inne elementy dekoracyjne.

Wszystkie okna  wyposażamy standardowo w okucia WINKHAUS z mechanizmem mikrorozszczelnienia, blokadą obrotu klamki, zaczepem antywyważeniowym oraz ciepłochronne szyby z ciepła ramką. Najbardziej narażoną na uszkodzenia zewnętrzną dolną krawędź skrzydła zabezpieczamy  dodatkowo specjalną listwą dopasowaną wizualnie do okapnika. Podwójny system uszczelek, jaki posiada każde nasze okno daje doskonałą izolacyjność termiczną i akustyczną.

 

 


 

 

Barwy Drewna - Lazur

Barwy drewna - lazur

Barwy drewna - lazur

Kolorystykę wzorów należy traktować tylko jako wskaźnik, gdyż w zależności od gatunku drewna mogą występować różnice w odcieniach kolorów.

 

 

Malowanie i konserwacja okien